Модернізація шкільної методичної служби
     Концептуальні принципи школи, які модифікують    парадигми  освітнього процесу



Модернізація освітнього простору
    Модернізація  системи освіти в школі-інтернаті супроводжується істотними змінами підходів як до здійснення навчально-виховного процесу в цілому, так і до науково-методичного супроводу освітньої діяльності зокрема.
    Одним із головних завдань методичної служби є створення в школі-інтернаті модернізованого управління навчально-виховним процесом, що в свою чергу, дає змогу значно покращити рівень ЗВН учнів, стимулювати обдарованих школярів, підвищити рейтинг навчального закладу в цілому.



Модернізація освітнього простору, як відображення нових тенденцій у динаміці сучасного світу, дала змогу удосконалити навчально-виховний процес та підвищити якість ЗВН для розвитку особистості як показника прогресу.

Поряд з позитивними тенденціями модернізації освітнього простору школи-інтернату мають місце значні резерви щодо вдосконалення освітнього середовища:
- відсутність єдиної електронної джерельної бази навчально-методичних матеріалів;
- консервативний підхід деяких педагогів щодо використання інтерактивних технологій;
- ігнорування певним колом педагогічних працівників проблеми сертифікації власної методичної продукції;
- досить слабка мультимедійна складова дидактичних матеріалів, відпрацьованих вчителями гуманітарного циклу наук та початкових класів;
- хмарні та квест-технолгії використовуються без урахування персонілізації навчання;
- уповільнене опрацювання електронних творчих лабораторій більшістю педагогів НЗ;
- відсутність корпоративного об’єднання вчителів, які працюють за проектувальним комплексом « Універсал -3» зі здібними учнями та школярами, які потребують особливої педагогічної корекції;
- не набуло масштабності розширення єдиного інформаційного простору через підключення кожного робочого місця вчителя до мережі Інтернет.
Проаналізувавши здобутки, проблеми та протиріччя модернізацій цих процесів в НЗ, можна зробити висновок, що «Джерело» має все необхідне, щоб, якщо не «проростити зерно учня-генія», то, якнайменше, – забезпечити творчий розвиток і комплексну реабілітацію кожного вихованця.

Комментариев нет :